Wszechstronne koparko-ładowarki

Wpisy

 • wtorek, 21 lipca 2015
  • Intermasz 2015

   Intermasz

   Już po raz drugi na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego Intermasz 2015, które zadebiutowały w zeszłym roku. Co wydarzyło się tym razem?

   Hasło tegorocznej edycji, zorganizowanej w dniach 6-9 maja, brzmiało „Intermasz. Przyciąga uwagę”. Według danych udostępnionych przez MTP Intermasz przyciągnął najwięcej uwagi w sobotę, ostatni dzień targów, gdyż targi w tym dniu odwiedziło aż 3445 gości, co przy całkowitej liczbie odwiedzających (6204) przekracza połowę. Z pewnością sobota była dniem najciekawszym dla szerokiego grona odwiedzających. Był to bowiem Dzień Operatora z konkursami dla operatorów maszyn i licznymi atrakcjami dla całych rodzin.

   Jak wszystkie imprezy MTP Intermasz nie mógł się obejść bez nagród. Oto laureaci złotych medali MTP:

   • ładowarka kołowa Caterpillar 972M XE;
   • równiarki Case CE (pierwsze maszyny tego typu w ofercie Case!);
   • spycharka gąsienicowa DRESSTA TD-25R (w zeszłym roku nagrodzono inną maszynę tej firmy – ładowarkę kołową 530 R);
   • koparko-ładowarka Hidromek 102 B Alpha;
   • obudowy wykopów punktowych Kopras (rok temu medal otrzymały obudowy BOKS tej samej firmy);
   • młoty hydrauliczne DHB;
   • rodzina koparek Volvo CE serii E (w zeszłym roku Volvo nagrodzono za grupę ładowarek kołowych L150H, L180H i L220H).

   Pierwotnie Intermasz był zaplanowany jako impreza odbywająca się co dwa lata. Po sukcesie zeszłorocznego debiutu organizatorzy postanowili jednak, że następna edycja odbędzie się już po roku. Wszystko wskazuje na to, że teraz wrócili do początkowego pomysłu. Oficjalna strona targów podaje bowiem, że następny Intermasz odbędzie się wiosną 2017 r. (dokładna data jeszcze nie jest znana).

   Na koniec zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z targów:

    IMG_0102

   IMG_0208

   IMG_0193

   IMG_0117

   IMG_0171

   IMG_00933

   IMG_0182

   IMG_0205

   IMG_0162

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Intermasz 2015”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 lipca 2015 11:56
 • środa, 11 marca 2015
  • Intermat 2015

   Intermat 2015

   Zbliża się jedna z największych europejskich imprez branży maszyn budowlanych – targi Intermat. Ta paryska wystawa odbywa się co trzy lata w centrum targowym Paris Nord Villepinte. W tym roku zapowiada się tym ciekawiej, że jest połączona z World of Concrete. Sześciodniowe targi rozpoczną się 20 kwietnia.

   Zakres tematyczny targów Intermat pokrywa praktycznie wszystkie obszary zastosowania maszyn budowlanych. Wystawa składa się z trzynastu działów takich jak plac budowy, materiały budowlane, wiertnictwo, urządzenia dźwignicowe, roboty ziemne, budowa dróg i pojazdy transportowe. 

   Nagrodą targów Intermat jest Innovation Award – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona dla produktów i usług wprowadzających innowacje w budownictwo. Producenci rywalizują w pięciu kategoriach: wydobycie surowców, maszyny i urządzenia budowlane, komponenty i osprzęt, inżynieria i systemy oraz aplikacje cyfrowe. W każdej z nich przyznawany jest złoty, srebrny i brązowy medal. Poza głównym konkursem jest jeszcze nagroda w kategorii ochrona środowiska oraz nagroda specjalna.

   Tegoroczni laureaci Innovation Award są już znani – ogłoszenie wyników nastąpiło bowiem podczas Pre-Intermat, konferencji prasowej organizowanej trzy miesiące przed targami. W kategorii maszyn budowlanych złoto zdobyła minikoparka Wacker Neuson 803 dual power, srebro – linia produktów do formowania betonu Alphi TopDalle Eco, brąz – asfaltownia Fayat Marini-Ermont RF 160 Neo.

   A co z World of Concrete? Te targi poświęcone betonowi oraz maszynom i urządzeniom do jego wytwarzania, transportu, wylewania i obróbki po raz pierwszy wkraczają na rynek europejski (macierzysta wystawa odbywa się w Las Vegas) w wyniku porozumienia organizatorów obu imprez – S. E. Intermat i Hanley Wood. Ekspozycja WoC zajmie ponad 20 tys. km2. W planach są demonstracje sprzętu pod gołym niebem, konferencje i szkolenia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   środa, 11 marca 2015 23:44
 • niedziela, 07 grudnia 2014
  • Bauma China 2014

   Bauma China

   W dniach 25-28 listopada w Szanghaju odbyła się siódma edycja targów Bauma China. Obecnie są to drugie spośród największych targów budowlanych na świecie (palma pierwszeństwa należy do głównej, monachijskiej edycji Baumy). Są organizowane co dwa lata. Zgodnie z prognozami organizatorów i analityków rynku maszyn budowlanych, targi ponownie pobiły rekordy frekwencji.

   Według danych organizatora, Messe München International, centrum wystawiennicze Shanghai New International Expo Centre (SNIEC) w Pudong pomieściło w tym roku 3104 wystawców z 41 państw (o 14% więcej, niż w 2012 r.). Ich produkty ściągnęły do Szanghaju 191 tysięcy odwiedzających (o 6% więcej w stosunku do poprzedniej edycji) ze 149 państw. Ekspozycja zajęła całą powierzchnię wystawienniczą – 300000 metrów kwadratowych.

   Organizatorzy jednogłośnie uznali targi za sukces, zwłaszcza że chiński boom budowlany stracił nieco tempa. Również wystawcy podkreślali, że Bauma China mimo recesji rynku maszyn budowlanych przebiegła bardzo pozytywnie nie tylko dla rynków azjatyckich, lecz dla producentów sprzętu z całego świata. Pierwsza po Chinach piątka państw, z których pochodzą wystawcy, to Niemcy, USA, Włochy, Korea Południowa i Japonia. Tu trzeba też zaznaczyć, że na targach powstało 9 pawilonów narodowych: Austrii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Korei Południowej, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA. A co z wystawcami? Pierwsza dziesiątka po Chinach to Rosja, Korea Południowa, Japonia, Indie, Malezja, Tajlandia, Singapur, Tajwan, Hong Kong i Indonezja.

   Następna edycja targów Bauma China jest planowana na 22-26 listopada 2016 r.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   niedziela, 07 grudnia 2014 19:26
 • czwartek, 25 września 2014
  • IAA Nutzfahrzeuge - 65. Międzynarodowe Targi Samochodów Użytkowych

   IAA Nutzfahrzeuge 2014

   W Hanowerze rozpoczynają się właśnie 65. Międzynarodowe Targi Samochodów Użytkowych – Internationale Automobil-Ausstellung Nutzfahrzeuge. Jest to jedna z największych światowych wystaw motoryzacyjnych, a z pewnością największe wydarzenie poświęcone pojazdom użytkowym. Organizatorem jest niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (Verband der Automobilindustrie), znane także z analogicznych targów samochodów osobowych (IAA PKW) odbywających się we Frankfurcie.

   Tradycja targów IAA sięga 1897 r. U zarania motoryzacji wyglądały one skromnie – w berlińskim hotelu Bristol po raz pierwszy wystawiono jedynie 8 pojazdów silnikowych produkcji Benza, Daimlera, Lutzmanna i Kühlsteina.

   W tym roku targi trwają od 25 września do 2 października. W hanowerskim centrum wystawienniczym można obejrzeć najnowocześniejsze samochody dostawcze, ciężarówki, żurawie, autobusy, przyczepy i naczepy. Są także zabudowy do różnego rodzaju pojazdów, części i akcesoria, serwis, wydawnictwa, modele, pojazdy kolekcjonerskie, usługi i inne.

   Hanower jest miejscem prezentacji nowości najważniejszych światowych marek samochodów: Volkswagen, Renault, Man, Scania, Volvo, Iveco i wielu innych. Jest to także okazja do wręczenia nagród za Samochód Dostawczy Roku i Ciężarówkę Roku. Są to międzynarodowe konkursy, których jurorzy są dziennikarzami motoryzacyjnymi reprezentującymi ponad 20 specjalistycznych czasopism z różnych państw.

   Wiadomo już, które pojazdy otrzymały te tytuły. Samochodem Dostawczym Roku 2015 został nowy furgon Iveco Daily, który został doceniony m. in. za oszczędność paliwa, właściwości aerodynamiczne, zintegrowane systemy telematyczne, większą ładowność i 8-biegową automatyczną przekładnię HI-MATIC. Co ciekawe, samochód ten można kupić także w wersji elektrycznej lub napędzanej gazem ziemnym.

   Ciężarówka Roku 2015 to Renault Trucks T. Jury uzasadniło swój werdykt komfortem jazdy i wypoczynku w kabinie, oszczędnością paliwa, bezpieczeństwem, osiągami na drodze, całkowitym kosztem posiadania pojazdu i innowacyjnością technologiczną.

   Wśród setek wystawców IAA Nutzfahrzeuge jest też 26 przedstawicieli Polski. W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje Solaris i Wielton, których nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Poza tym warto wymienić też kilku producentów zabudów do samochodów dostawczych i ciężarowych: Auto-Cuby, Bemet, CMS Auto, KH-Kipper i Lamar. Jest także Ster – producent siedzeń do autobusów i tramwajów, a także Demarko Special Trailers, podobnie jak Wielton wytwarzający przyczepy i naczepy ciężarowe.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 września 2014 15:41
 • wtorek, 08 lipca 2014
  • INTERMASZ 2014

   Tydzień po kieleckich targach AUTOSTRADA-POLSKA i towarzyszących im imprezach centrum wydarzeń przeniosło się do Poznania. W dniach 21-24 maja MTP były gospodarzem długo oczekiwanego debiutu Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ. Równocześnie odbywał się INFRATEC – Park Infrastruktury Szynowej.

   Choć pierwsza edycja INTERMASZU nie miała takiego rozmachu i powierzchni wystawienniczej jak poczwórne kieleckie targi, była nie mniej udana, a skupienie wystawy na niewielkim terenie ułatwiało zwiedzanie. Główna część ekspozycji znajdowała się na otwartej przestrzeni – Placu Marka pośrodku terenów MTP, a pozostałe stoiska zostały umieszczone w halach sąsiadujących z placem. Na INTERMASZ przybyło 43 wystawców. Na pierwszy plan wysuwali się producenci sprzętu budowlanego – Caterpillar, Volvo, JCB, Mecalac, Terax, Bobcat, Kubota, Dressta, Wacker Neuson, Liebherr i inni. Co ciekawe, część wystawy została poświęcona nie maszynom budowlanym, a rolniczym – przede wszystkim ciągnikom.

   Pod gołym niebem urządzono także plac budowy na żywo, który posłużył do demonstracji pracy maszyn: ładowarki kołowej Liebherr L 506, zdalnie sterowanego walca tandemowego Wacker Neuson RTSC2, minikoparki 38Z3 VDS tego samego producenta i spycharki gąsienicowej Dressta TD-8R. Dressta to stosunkowo nowa marka maszyn produkowanych w Polsce w dawnej Hucie Stalowa Wola, która obecnie należy do LiuGong. Inny pojazd Dressta, ładowarka kołowa 530 R, zdobyła Złoty Medal MTP, a wcześniej Medal Targów Kielce.

   Na placu budowy rozegrano także finały konkursu dla operatorów „Pogromcy Maszyn”. Wykorzystano w nich maszyny biorące udział w pokazach (z wyjątkiem ładowarki Liebherr). Zdalnie sterowany walec Wacker Neuson wystąpił w zadaniu „Slalom”, koparka – w zadaniu „Oponka”, polegającym na przełożeniu opony z miejsca na miejsce, a spycharka Dressta musiała zrobić „Pompkę”, czyli wznieść się w górę na lemieszu i zrywaku i w tej pozycji wykonać pełen obrót gąsienicami.

   Targi rozpoczęły się dwoma Dniami Inżyniera Budownictwa, a zakończyły Dniem Operatora. Organizatorzy starali się przyciągnąć na INTERMASZ całe rodziny odwiedzających, stworzyli więc Strefę Dziecka, Strefę Nowoczesnej Kobiety oraz kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.

   Oprócz pokazów i konkursów wiele działo się w salach konferencyjnych. Poruszono m. in. tematy bezpieczeństwa w transporcie mechanicznym na placu budowy, nowych technologii w budownictwie drogowym i utrzymania zieleni przydrożnej. Pierwszego dnia wystąpili przedstawiciele GDDKiA oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, prezentując plany inwestycyjne na nadchodzące lata w zakresie budowy dróg i autostrad.

   A co z medalami? W tym roku przyznano ich aż siedem, w tym jeden trafił do grupy trzech maszyn. Oto nagrodzone produkty.

   • Koparko-ładowarka Terex TLB 990
   • Ładowarka kołowa Dressta 530 R
   • Ładowarka kołowa Doosan DL420-3
   • Spycharka gąsienicowa Liebherr PR 736 Litronic
   • Minikoparka Wacker Neuson 803 D Dual Power
   • Grupa ładowarek kołowych Volvo: L150H, L180H i L220H
   • Obudowy do wykopów BOKS (firma Kopras)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 lipca 2014 09:27
 • czwartek, 22 maja 2014
  • AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD, TRAFFIC EXPO-TIL i ROTRA

   Kieleckie święto drogownictwa dobiegło końca. Jubileuszowe targi AUTOSTRADA-POLSKA wraz z trzema towarzyszącymi jej imprezami: MASZBUD, ROTRA i TRAFFIC EXPO-TIL zostały uznane za sukces przez organizatorów, uczestników i odwiedzających.

   Na poczwórnym wydarzeniu Targów Kielce nie sposób było się nudzić. Z 21 państw przybyło 485 wystawców, z których produkcją zapoznało się ponad 15 tys. gości. Wszystko to działo się w 4 halach i 3 sektorach zewnętrznych o łącznej powierzchni 11 tys. metrów kwadratowych.

   W programie wydarzeń na pierwszy plan wysunęła się tematyka inwestycji drogowych (konferencja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) oraz bezpieczeństwa (zapobieganie pożarom w tunelach, praca z maszynami budowlanymi i żurawiami, poruszanie się po ścieżkach rowerowych). Ukoronowaniem ostatniego dnia targów był Show After Fair – pokaz pracy maszyn budowlanych. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli też o najmłodszych odwiedzających, dla których był przeznaczony Piknik Rodzinny.

   Szczególnym wydarzeniem był trwający trzy dni Konkurs Operatorów, organizowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa. Był on oparty na konkurencjach zręcznościowych takich jak precyzyjne przekłucie balonu narzędziem umieszczonym w łyżce koparki, przestawianie pojemników z wodą bez wylania jej oraz slalom na trasie z przeszkodami. Gdy w jednym z trzech dni nie dopisała pogoda, rywalizacja z powodzeniem odbyła się z wykorzystaniem… symulatora koparki Volvo EC210C.

   Na poczwórnych targach nie mogło obyć się bez nagród, zarówno dla maszyn, jak i dla innych produktów związanych z budownictwem, drogownictwem i infrastrukturą transportową. W tym roku przyznano 7 medali i 5 wyróżnień.

    

   Medale

    

   • Walec tandemowy przegubowy Ammann ARX90; ASBUD Sp. z o. o. (AUTOSTRADA-POLSKA);
   • Układarka asfaltu Sumitomo J-PAVER HA 60C-7CE; ASBUD Sp. z o. o. (AUTOSTRADA-POLSKA);
   • Rozkładarka mas bitumicznych Dynapac SD2500C; Atlas Copco Polska Sp. z o. o. (AUTOSTRADA-POLSKA);
   • Układarka gąsienicowa Vögele Super 1800-3i; Wirtgen Polska Sp. z o. o. (AUTOSTRADA-POLSKA);
   • Asfalty wysokomodyfikowane ORBITON HiMA; Orlen Asfalt Sp. z o. o. (AUTOSTRADA-POLSKA);
   • Ładowarka kołowa Dressta 530R; LiuGong Dressta Machinery Sp. z o. o. (MASZBUD);
   • Sterownik sygnalizacji świetlnej dla MSR-SD-2002-TRI zintegrowany ze stacją pomiaru ruchu, Zakład Systemów Sterowania Ruchem Drogowym MSR TRAFFIC Sp. z o.o. (TRAFFIC EXPO-TIL)

    

   Wyróżnienia

    

   • Myjnia do kół i podwozi samochodów ciężarowych, PPUH „Polmark Kielce” Sp. z o. o. (AUTOSTRADA-POLSKA);
   • Asfalt modyfikowany z dodatkiem gumy MODBIT 25/55-60 CR, Lotos Asfalt Sp. z o. o. (AUTOSTRADA-POLSKA);
   • System skutecznej ochrony pieszego, DVS (TRAFFIC EXPO-TIL);
   • Inteligentny system sterowania i zarządzania oświetleniem ulicznym APM-LED, APM Konior Piwowarczyk Konior Sp. z o. o. (TRAFFIC EXPO-TIL);
   • Zabudowa tylnozsypowa KH-KIPPER W1C na podwoziu Volvo 10x4; KH-KIPPER Sp. z o.o. (ROTRA)

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 maja 2014 12:45
 • czwartek, 03 kwietnia 2014
  • Wszystkie drogi prowadzą do Kielc, czyli jubileuszowa AUTOSTRADA-POLSKA

   Do XX Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach pozostało niewiele ponad miesiąc. Wraz z imprezami towarzyszącymi jest to jedna z najważniejszych imprez polskiej branży budowlanej w Polsce.

   Tegoroczna AUTOSTRADA-POLSKA organizowana przez Targi Kielce odbędzie się w dniach 14-16 maja. Oprócz niej warto zwrócić uwagę też na trzy równoległe wydarzenia poświęcone maszynom budowlanym (Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD), transportowi drogowemu (Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe ROTRA) i infrastrukturze (Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC EXPO-TIL).

   Na targach wystąpią przedstawiciele znanych światowych producentów maszyn budowlanych i specjalistycznego sprzętu do budowy i remontów dróg, w tym Ammann, Atlas Copco, Caterpillar, Mecalac i Wirtgen. Nie zabraknie też producentów kruszyw (w ramach Salonu Kruszyw) i innych materiałów budowlanych oraz firm wykonawczych.

   W programie są m. in. obchody jubileuszu targów AUTOSTRADA-POLSKA, spotkanie z przedstawicielami GDDKiA, uczelni, przemysłu i instytutów badawczo-rozwojowych.

   Uwagę branży i wszystkich zainteresowanych targami przyciąga w tym roku zwłaszcza MASZBUD, który potrwa tym razem o jeden dzień dłużej. Dodatkowy dzień jest przeznaczony na Show After Fair. Będą to pokazy pracy maszyn na specjalnym poligonie, a także konkurs dla operatorów koparek. Konkursowi będzie towarzyszyła prelekcja o wykorzystaniu symulatorów maszyn w szkoleniu operatorów.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   czwartek, 03 kwietnia 2014 16:02
 • czwartek, 20 marca 2014
  • Głośno o Volvo

   Volvo AB to szwedzki koncern przemysłowy produkujący szeroką gamę pojazdów, maszyn, urządzeń i silników. Ostatnio słychać o nim coraz częściej. Oto trzy powody, dla których Volvo zasługuje na uwagę.

    

   Nagrody za wzornictwo

    

   iF DesignNiemiecka organizacja iF International Forum Design od ponad 50 lat przyznaje nagrody za wzornictwo iF Design Award. Jury dokonuje oceny produktów i usług ze względu na jakość, bezpieczeństwo, wpływ na środowisko, funkcjonalność i innowacyjność.

   Kategoria „Produkt” obejmuje także pojazdy i maszyny budowlane. W tym roku znalazły się w niej aż dwa produkty Volvo: koparka kompaktowa ECR88D (Volvo Construction Equipment) i seria ciężarówek FH (Volvo Trucks). Koparkę i ciężarówki łączy to, że jedne i drugie mają zaprojektowane na nowo kabiny. ECR88D ma masę 9 ton i moc 58 KM. Słynie także z małego promienia skrętu i wydajniejszego silnika. Natomiast głównym założeniem projektu ciężarówek FH jest to, by nie przytłaczały ani kierowcy, ani innych użytkowników dróg.

    

   Koparka GaiaX

    

   W dniach 4-8 marca w Las Vegas odbyły się jedne z największych światowych targów budowlanych – Conexpo-Con/Agg. Podobnie jak niemiecka Bauma są one organizowane co trzy lata. Tegoroczna edycja przebiegała w całkiem odmiennym nastroju, niż poprzednia – rynek maszyn budowlanych podnosi się z upadku, a producenci maszyn opuścili Las Vegas z nadzieją, nastawiając się na rychłe zyski.

   GaiaXJedną z wyróżniających się na targach nowości było kolejne dzieło Volvo CE – koparka GaiaX. Jej nazwa pochodzi w prostej linii od greckiej boginii Gai, czyli Ziemi, co ma oznaczać jedność z naturą, lecz na tym antyczne konotacje się kończą. GaiaX łączy futurystyczną koncepcję z tradycyjnym skandynawskim wzornictwem. To pierwsze to nowatorski system sterowania, oparty na przezroczystym urządzeniu przypominającym tablet (jedna z jego funkcji polega na prześwietlaniu gruntu i ostrzeganiu operatora przed podziemnymi przeszkodami). To drugie – niespotykany dotychczas w maszynach budowlanych drewniany fotel operatora, wzorowany na szwedzkich giętych meblach. Ponadto jest to koparka o całkowicie elektrycznym napędzie, która może pracować cały dzień bez konieczności doładowywania akumulatorów. Ciężkie akumulatory oprócz pełnienia swojej podstawowej funkcji służą jako przeciwwaga dla ramienia.

    

   Volvo Construction Equipment Masters

    

   Volvo CEPodobnie jak inni producenci maszyn Volvo organizuje zawody z użyciem swojego sprzętu. Ten sposób promocji coraz bardziej zyskuje na popularności. W przypadku Volvo nie są to jednak zawody dla operatorów maszyn (jak np. Case Rodeo), lecz dla pracowników serwisu. Rywalizacja polega na diagnozowaniu i usuwaniu usterek w koparkach i ładowarkach oraz montowaniu części zamiennych. Zawody Volvo CE Masters mają ogólnoświatowy zasięg i opierają się na serii eliminacji różnych szczebli, których zwycięzcy spotykają się na wielkim finale w szwedzkiej Eskilstunie. W tym roku polscy dealerzy Volvo też mają powód do dumy: ich czteroosobowa reprezentacja przeszła do finału regionalnego, który odbędzie się w Konz (Niemcy).

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 marca 2014 15:39
 • czwartek, 06 marca 2014
  • Conexpo-Con/Agg 2014 trwa!

   Conexpo

   Las Vegas, które w styczniu było gospodarzem targów technologii betonowych World of Concrete, w marcu gości jeszcze większą imprezę – Conexpo-Con/Agg. Odbywające się w dniach 4-8 marca targi są największą wystawą maszyn budowlanych w tym roku. Hasło obecnej edycji brzmi „If it’s new, it’s here”, a to znaczy, że w Las Vegas Exhibition Center nie zabraknie żadnej nowości.

   Organizatorem Conexpo-Con/Agg jest AEM - Association of Equipment Manufacturers (Stowarzyszenie Producentów Maszyn). Conexpo to targi organizowane co trzy lata, podobnie jak dorównująca im skalą niemiecka Bauma. Organizatorzy oczekiwali 2400 tysięcy wystawców i ponad 125000 odwiedzających (podczas gdy na poprzedniej edycji w 2011 r. było to odpowiednio 2200 i 86237). Wystawa nadal trwa, ale zapewne w ciągu kilku dni doczekamy się pierwszych podsumowań.

   Ekspozycja obejmuje zarówno wystawy w pawilonach, jak i na zewnątrz. Najważniejsze grupy produktów to m. in. maszyny do robót ziemnych, sprzęt do wierceń, silniki, maszyny do robót drogowych, urządzenia dźwignicowe, podesty ruchome, narzędzia, kruszarki i przesiewacze. W tym roku poruszanie się po powierzchni wystawienniczej ułatwiają specjalne aplikacje mobilne pomagające w zaplanowaniu zwiedzania. Co ciekawe, oficjalnym sponsorem aplikacji jest znany producent ciężkiego sprzętu – Liebherr.

   Nowością tegorocznych targów Conexpo-Con/Agg jest przyznawana w pięciu kategoriach Innovation Award, sponsorowana przez ZF i magazyn Diesel Progress. Na stronie tego ostatniego została udostępniona informacja o nominowanych maszynach: ziemnych, drogowych, dźwignicowych, do betonu i kompaktowych maszyn budowlanych. Wśród nich znalazły się takie maszyny jak koparka gąsienicowa Caterpillar 336E H, żuraw samochodowy Link-Belt ATC 3210, frezarka do asfaltu Bumag 600.15 i miniładowarka Gehl V400. Ogłoszenie wyników powinno nastąpić lada chwila, a pełną listę kandydatów można zobaczyć tu: http://www.dieselprogress.com/CONEXPO-CON/AGG-Innovation-Awards/#.UxhIe4UanVU.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 marca 2014 11:23
 • środa, 19 lutego 2014
  • Koparko-ładowarki Caterpillar: nowa seria F

   Caterpillar, największy światowy producent maszyn budowlanych, przyzwyczaił nas do wysokiej jakości swoich produktów. W związku ze stopniowym zaostrzaniem norm emisji spalin producenci są zmuszeni do wprowadzania zmian w silnikach, co przekłada się na całą konstrukcję pojazdów. Właśnie to było jedną z przyczyn, dla której Caterpillar wprowadził nową serię koparko-ładowarek – F. Na razie składają się na nią dwa modele: 428F i 432 F.

   W koparko-ładowarkach serii F do wyboru jest skrzynia biegów Powershift lub automatyczna, a w modelu 432F także hydrokinetyczna. Obydwa modele mają hamulce ze wspomaganiem. Wprowadzono także elektroniczny model ułatwiający sterowanie przy niższej prędkości obrotowej silnika. Moc użyteczna wynosi 95 KM (dla 428F) i 96 KM (dla 432F).

   Ale nie samym silnikiem koparko-ładowarka żyje. Zmiany nastąpiły także w sekcji ładowarkowej. Zwiększona wysokość sworznia i zrzutu przełożyła się na wzrost udźwigu. Pojedynczy siłownik wywrotu, równoległe ramiona i opadająca linia maski poprawiają z kolei widoczność z kabiny. W sekcji koparkowej Caterpillar zastosował wysięgnik o wąskim profilu, typowy dla koparek.

   Nowe maszyny Caterpillar są łatwiejsze w obsłudze i nie chodzi tu tylko o jazdę. Na przednim błotniku znajduje się stopień ułatwiający dostęp do punktów obsługi. Otwarcie pokryw bocznych silnika i układu chłodzenia nie wymaga użycia narzędzi.

   Układ hydrauliczny ma funkcję regulacji wydatku energii w zależności od obciążenia. Oznacza to, że moc hydrauliczna i natężenie przepływu są dostosowywane do wykonywanej aktualnie pracy.

   Podobnie jak inne maszyny tego typu, koparko-ładowarki Caterpillar są uniwersalne i mogą pracować z różnymi rodzajami osprzętu. Poza typowymi łyżkami koparkowymi i ładowarkowymi są to świdry ziemne, frezarki do asfaltu i betonu, płyty wibracyjne i młoty hydrauliczne.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   koparkoladowarki
   Czas publikacji:
   środa, 19 lutego 2014 11:25